Karısı ROSALIND (Uma Thurman), oğullarının doğumundan sonra aniden ortadan kaybolduğunda, WILL (Toby Stephens), Avrupa'daki ailesi için hummalı bir arama başlatır. İkiz kızlarını Kuzey Fransa'daki uzak bir köye yerleştirmiş olmanın verdiği iç huzuru, henüz bir bebek olan oğlunun esrarengiz bir şekilde öldüğünü keşfetmesiyle son bularak dehşete dönüşür. will kendini, karısının hapse girme riski veya ailesini korumak için ölümü örtbas etme arasında kalacağı, yetkililere başvuru yapma kararıyla yüzleşirken bulur. Rosalind'in eylemlerinin arkasındaki gizem yavaş yavaş karanlık ve tehditkar bir şekil almaya başladığında, Will onun tedbirle kuşanmış ve puslu geçmişini ve şökmeye başlayan mutlu evliliğin görüntüsünü sorgular. Kime ve neye güveneceğini bilmeden Will, - bedeli ne olursa olsun hakikati keşfetmek için amansız bir arama ortaya koyuyor. Film Lisa St Aubin de Terán'in aynı isimli romanından beyazperdeye uyarlanmıştır.
310 Views0 Comment
Michael Soussan’ın önemli derecede alkış toplayan anılarına dayanarak, film, genç bir Birleşmiş Milletler temsilcisi olarak çalışan Soussan’ın (Hutcherson) gerçek hikayesini ve onun Birleşmiş Milletler’in ‘Oil for Food’ (Yemek İçin Yağ) Programı’na bağış toplama çabalarını naklen anlatıyor. Akıl hocası Pasha (Kingsley), programın ne kadar başarılı olduğunu ona göstermek için onu Irak’a getiriyor. Fakat Michael, organizasyonu daha derin bir şekilde incelediğinde, BM içindeki ve dışındaki yetkililerin, Iraklı insanlar için yapılan yardımlarda üstü kapalı olarak milyarları sıyırırken bir yolsuzluk komplosunun örtüsünü açıyor ve Pasha ise hepsinin merkezinde yer alıyor. Bahisler yüksek ve şimdi kimse açmadığında o, bu iyi organizasyona nasıl adalet getireceğine karar vermek zorundadır.
352 Views0 Comment
Bir FBI ajanı, yerel bir Nazi terör örgütünün kirli bomba yapma çabasını gizlice bozma yoluna gidiyor. Gerçek hikayeye dayalıdır.
239 Views0 Comment
Londra merkezli askeri istihbarat subayı Albay Katherine Powell, Nairobi, Kenya'daki yerlerinde güvence altına alınan bir grup teröristi yakalamak için bir pilotsuz uçak operasyonunu uzaktan komuta etmektedir. Ancak Powell teröristlerin ölümcül bir intihar görevine atılmak (CANLI BOMBA) üzere olduklarını fark ettiğinde görev, aniden bir "yakalama" operasyonundan "öldürme" operasyonuna dönüşür. Amerikan pilotsuz uçak pilotu Steve Watts, dokuz yaşındaki bir kız, evin duvarları dışında kalan öldürme bölgesine girdiğinde güvenli yeri yok etmek için hazırlanıyor. Şimdi denkleme giren öngörülemez sivil kayıplar ile, ne zaman isabet edileceğine dair imkansız karar, saniyeler geçtikçe politikacıların ve hukukçuların "öldürme zinciri" kısmından mahrum kalıyor. Modern savaşın bıçak sırtında, sizi koltuğun kenarına bağlayacak bir gerilim.
297 Views0 Comment
Stephen Elliott'un kitabını konu alan film Sundance Institute senaryo laboratuvarlarında geliştirilmiştir. Adderall (hiperaktivite bozukluğu için bir ilaç) bağımlısı olan yazar Stephen Elliott'un hayatı,uzun zamandır kayıp olan babası ortaya çıkınca değişir. Eserlerinin kaynağının çocukluğundaki karanlık dönem olduğunu öğrenen Stephen'a geçmişindeki karanlık anıların keşfi için ilham verecek üç kaynak vardır; Yeni bir ilişki, ortak geçmişe sahip olduğu en iyi arkadaşı ve geçmişte yaşanan bir cinayet girişimi.
162 Views0 Comment
Lila (Viola Davis) cinayete kurban giden oğlunun katillerinin bulunması için defalarca polise başvurmuş fakat bir cevap alamamıştır. Oldukça umutsuz ve öfkeli bir haldeyken bir destek grubuna katılır ve burada kızını kaybetmiş olan Eve (Jennifer Lopez) ile tanışır. Eve, Lila'yı oğlunun katillerini kendi yöntemleriyle bulmaları ve onu öldürenlerden intikam almaları için ikna eder.
223 Views0 Comment